Mistrz Brazylii Jiu-Jitsu mówi, że zgubił Bitcoina kupionego w 2015 r.

Myśliwiec Craig Jones stracił Bitcoina, który kupił przed ATH 2017, ale teraz dostanie żetony od sponsora krypto wymiany.

Craig Jones, brazylijski bojownik Jiu-Jitsu z Australii, ujawnił, że był jedną z biednych dusz, które przegapiły Bitcoin wszech czasów w 2017 roku po błędnym umieszczeniu swoich monet.

Zgodnie z wpisem z 16 lipca na blogu CoinJar, 29-letni były Międzynarodowy Brazylijski Mistrz Świata Jiu-Jitsu Federation No-Gi i dwukrotny Mistrz Abu Dhabi Combat Club Trials kupił Bitcoin (BTC) w 2015 roku, kiedy cena wynosiła około 200-400 dolarów. Nie mógł jednak zarobić, gdy w grudniu 2017 roku jego cena wynosiła 20 tys. dolarów. Jones powiedział:

„Ja i kilku kumpli kupiliśmy Bitcoin za s— i chichocze, a potem prawie natychmiast o tym zapomnieliśmy. Potem, gdy kilka lat później wszystko oszalało, wszyscy gorączkowo staraliśmy się ustalić, kto ma hasło, ale nikt nie mógł sobie przypomnieć, jak odzyskać nasze konto“.

Jones, który znany jest z używania zamków na nogi do zdejmowania swoich przeciwników, otrzymał również nagrody pieniężne w aktywach kryptońskich. Bojownik otrzymał 1000 dolarów w Bitcoin Cash (BCH) jako część nagrody za wygranie meczu w Wielkiej Brytanii. Melbourne giełdzie krypto wymiany CoinJar również ogłosił, że będą sponsorować Jones z krypto za pośrednictwem jego konta wymiany.

Crypto nie obce bojownikom

Wiele prominentnych nazwisk w walczących organizacjach na całym świecie zostało przekształconych w kryptokurrency i płatności cyfrowe. Walczący w Ultimate Fighting Championship (UFC) Jon Fitch stał się jednym z pierwszych zawodników w MMA, którzy w 2015 roku otrzymali płatności w Bitcoin Revolution. Cointelegraph poinformował również w kwietniu, że zawodnik UFC Ben Askren użył swojego konta na Twitterze do promocji nagród Bitcoinów, które zostały zmniejszone o połowę 11 maja.